Hakkımızda

Hakkımızda

PİLATES NEDİR?

PİLATES’in diğer egzersizlerden farkı yöntemi ve uygulama biçimidir. Pilates, zihni vücut bütünlüğü ile yapılır ,vücut koordinasyonu kazanmaya odaklamaktadır, Pilates’te tüm vücut çalıştırılmaktadır. Karın-sırt (core) bölgesini çalıştıran, omurganın dayanıklılığını arttırmaya , esnetmeye ve eklemlerin hareket kabiliyetini geliştirmeye yönelik kontrol gerektiren hareket zincirlerinden oluşur.

“Bu egzersiz sistemi ile zihinsel ve fiziksel olarak yenilenmiş hissedersiniz”

  Özetlemek gerekirse Pilates karın-sırt bölgesi ağırlıklı olarak geliştiren, kasların dayanıklılığını arttıran, esneten ve vücut duruşunu düzelten egzersizleri içerir.
 
Pilatesin Faydaları;

1. Karın ve Sırt kaslarını geliştirir.

2. Kuvvetli ve esnek kaslar oluşturur.

3. Vücut duruşunu destekler.

4. Kas kontrolünü sağlar.

5. Dolaşım sistemini etkileyerek rahatlamayı sağlar.

6. Fiziksel uygunluk düzeyini arttırır.

7. Sakatlanma riskini azaltır.

8. Konsantrasyon gücünü arttırır.

9. Atletik performansı arttırır.

10. Kendine güveni geliştir.

JOSEPH PİLATES  1880’li senelerde Almanya’ da doğmuştur. Gençlik yıllarında çeşitli rahatsızlıklar geçirmiş dolayısıyla kendi genel sağlık durumunu iyileştirmek için çeşitli çözümler bulmaya çalışmıştır. Bugünkü yapılan pilatesin temelide bu doğrultudadır. Gençlik yıllarında çeşitli spor branşlarıyla uğraşmış, sonralarında yoga ve meditasyonla da ilgilenmeye başlamıştır.

1.Dünya savaşı yıllarında tutsak olan Joseph Pilates’in anlattığına göre diğer tutsaklara pilates yaptırarak bu egzersiz programıyla tanışmalarını sağlamış. Kampta başlayan grip salgınında pilates yapanlar hastalanmamışlardır.  Kamp yöneticilerinin bu durum dikkatini çekmiş Man adasında 30 hastadan sorumlu olarak bir hastaneye görevlendirilmiştir. “Aletli  pilates” diye tabir edilen cihazların icadında bulunan, kasların yapabilecekleri hareketleri belirleyerek çeşitli yaylar takıp hastalara pilates hareketlerini uygulayarak daha hızlı iyileşmesini sağlayıp enfeksiyonlara yakalanmalarını engellemiştir.Tutsaklık yılları sonrası ülkesine dönen Joseph Nazi yanlılarının yaptığı teklife sıcak bakmayarak Amerika'ya gitmek için bir gemiye biner ve yolculuk esnasında ileride eşi olacak Claire ile tanışır ve Amerika'da bir pilates stüdyosu açarlar.

Pilates olarak bilinen egzersiz programını kontroloji adı altında öğretmeye ve insanları çalıştırmaya başlarlar. Günümüzdeki pilates aletleride Joseph'in her hastası için uygun ekipman bulmaya çalışmasıyla icad etmeye başlamıştır. Joseph Pilates o yıllarda çok rahat bir yaşam sürmemiştir. 1967 senesinde studiosunda çıkan yangında dumandan etkilenerek yaşamı son bulmuştur. Joseph Pilates'in mirasını 1977 yılında Claire hayata gözlerini yumuncaya kadar geliştirerek devam etmiştir. 

 

Joseph Pilates Kimdir

         

 

 

çanakkale merkez pilates salonu,çanakkale merkez pilates eğitmeni,çanakkale merkez reformer pilatesçanakkale merkez pilates eğitmeni,çanakkale merkez personal training studio çanakkale merkez reformer pilates,çanakkale merkez reformer class,çanakkale merkez trx,çanakkale merkez aletli pilates ,çanakkale merkez spor salonu,çanakkale merkez spor eğitmeni,çanakkale merkez en iyi pilates salonu,çanakkale merkez en iyi pilates eğitmeni,çanakkale merkez en iyi pilates stüdyo,çanakkale merkez sağlıklı pilates seansları,çanakkale merkez reformer cadillac hareketleri,çanakkale merkez reformer cadillac ,çanakkale merkez reformer cadillac eğitimi,çanakkale merkez reformer bacak hareketleri,çanakkale merkez bayan spor salonu,çanakkale merkez bayan spor eğitmeni,
çanakkale merkez bayan spor eğiticisi,çanakkale merkez bayan pilates salonu,çanakkale merkez bayan spor danışmanı,çanakkale pilates salonu,çanakkale pilates eğitmeni,çanakkale reformer pilatesçanakkale pilates eğitmeni,çanakkale personal training studio çanakkale reformer pilates,çanakkale reformer class,çanakkale trx,çanakkale aletli pilates ,çanakkale spor salonu,çanakkale spor eğitmeni,çanakkale en iyi pilates salonu,çanakkale en iyi pilates eğitmeni,çanakkale en iyi pilates stüdyo,çanakkale sağlıklı pilates seansları,çanakkale reformer cadillac hareketleri,çanakkale reformer cadillac ,çanakkale reformer cadillac eğitimi,çanakkale reformer bacak hareketleri,çanakkale bayan spor salonu,çanakkale bayan spor eğitmeni,çanakkale bayan spor eğiticisi,çanakkale bayan pilates salonu,çanakkale bayan spor danışmanı,pilates salonu,pilates eğitmeni,reformer pilatespilates eğitmeni,personal training studio reformer pilates,reformer class,trx,aletli pilates ,spor salonu,spor eğitmeni,en iyi pilates salonu,en iyi pilates eğitmeni,en iyi pilates stüdyo,sağlıklı pilates seansları,reformer cadillac hareketleri,reformer cadillac ,reformer cadillac eğitimi,reformer bacak hareketleri,bayan spor salonu,bayan spor eğitmeni,bayan spor eğiticisi,bayan pilates salonu,bayan spor danışmanı,
 

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014